Yerli koronavirüs aşısının adı TURKOVAC oldu! TURKOVAC ne demek?

0
37

Türkiye’de aşılama çalışmaları devam ediyor. Vatandaşlar Biontech ya da Sinovac aşılarından birisini vuruluyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise yerli aşı ile ilgili yeni açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, yerli corona virüs aşısının adı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli corona virüs aşısı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda Türkiye’nin yerli Kovid-19 aşısının adının TURKOVAC olduğu bildirildi.

Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadeler kullanıldı:

Salgınla mücadelede dünyada bilinen en etkili ve yaygın araç aşılar. Türkiye Çin ve Almanya başta olmak üzere somut neticeye ulaşan tüm aşıların tedariki ve uygulamasında oldukça ileri bir düzeydedir.

İnşallah birkaç hafta içinde ülkemizdeki 18 yaş üzeri nüfusun tamamını aşılama kapsamına almış olacağız. Salgınla mücadelede ve aşılamada mesafe kat ettikçe kısıtlamaları da birer birer kaldırıyor veya azaltıyoruz.

Haziran ayı başıyla birlikte pek çok alanda milletimize rahat nefes aldıracak açılımları zaten başlatmıştık. Dün de Temmuz ayıyla birlikte sokağa çıkma kısıtlamaları başta olmak üzere pek çok konuya ilişkin mücadelelerimizi ve müjdelerimizi milletimizle paylaştık.

Bu salgının ne kadar süreceği belirsizdir. Ülkemizi salgın cenderesinden bir an önce kurtarmak, milletimizin sağlığını güvence altına almak için kendi aşımıza sahip olmamız kritik öneme sahiptir. Artık kendi aşımıza sahip olma konusunda son dönemece girmiş bulunuyoruz.

TURKOVAC ne demek?

Vatandaşlar tarafından TURKOVAC anlamının en olduğu merak ediliyor. Ancak TURKOVAC anlamı hakkında yeterli bir açıklama yapılmış değil

kaynak:egehaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here