Bakanlık Açıkladı: Açık Kapı Uygulaması ile E -Devlet Üzerinden Herkese 400 TL Bayram Harçlığı Mı Ödenecek?

0
779

İçişleri Bakanlığı açık kapı uygulaması ile e-devlet üzerinden 400 TL bayram harçlığı dağıtılıp dağıtılmayacağı yönünde resmi açıklama yaptı. Asgari ücretli çalışanlara, dar gelirlilere, emeklilere verilen devlet yardımları neler, çalışanlara bayram harçlığı dağıtılacak mı, sosyal yardım desteği kimlere ödenecek, 1000 TL devlet yardımı kimlere verilecek, başvurular nereden, nasıl yapılacak? Asgari ücretlilere bayram ikramiyesi dağıtılacak mı? Soruların yanıtları haberimizde…

Sosyal medya hesapları üzerinden açık kapı uygulaması üzerinden vatandaşlara başvuru yapmaları halinde para yardımı yapılacağı haberlerinin yayılması üzerine İçişleri Bakanlığı açıklama yaptı.

E-DEVLET ÜZERİNDEN 400 TL BAYRAM HARÇLIĞI BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR?

Konu hakkında açıklama yapan İçişleri Bakanlığı “Son günlerde bazı sosyal medya hesapları ve sosyal iletişim platformları üzerinden kasıtlı ve asılsız şekilde Valilik ve Kaymakamlıklarımızda bulunan Açık Kapı Birimleri üzerinden sosyal yardım dağıtıldığına dair paylaşımlar yapılmaktadır. Bakanlığımızca 2017 yılında kurgulanan ve etaplar halinde yaygınlaştırılarak bugün itibariyle 81 il Valiliğinde ve 161 ilçe Kaymakamlığında faaliyete geçirilen Açık Kapı birimlerinin temel görevi; Valilikler ve Kaymakamlıklar aracılığıyla sunulan kamusal hizmetlerle ilgili gerekli danışma ve yönlendirmeyi gerçekleştirmektedir. Valilik ve Kaymakamlıklardaki bürolara doğrudan ya da dijital ortamda (web sitesi veya e-devlet üzerinden) başvuru yapılabilen Açık Kapı birimlerinin yardım dağıtmak, sosyal destek ödemesi gerçekleştirmek gibi bir görevi kesinlikle bulunmamaktadır” denilerek böyle bir destek ödemesi yapılmayacağını duyurdu.

KAYNAK:https://www.emlak365.com/ekonomi/bakanlik-acikladi-acik-kapi-uygulamasi-ile-e-devlet-uzerinden-h29112.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here